План заходів, спрямованих на запобігання, протидію булінгу

Організаційна робота:

- Вивчення законодавчих актів та Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню).
- Створення морально-безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантно міжособистісної взаємодії під час освітнього процесу.
- Розміщення інформації у куточках для батьків щодо профілактики булінгу: пам’яток, листівок.
- Розміщення інформації на сайті закладу дошкільної освіти щодо булінгу.

Робота з дітьми:

- Проведення бесід з дітьми.
- Здійснення спостереженнь за психологічним мікрокліматом в дитячому колективі.
- Організація переглядів відеороликів, мультфільмів відповідної спрямованості.
- Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності.
- Проводення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків.

Робота з педагогами

- Проведення анкетування учасників освітнього процесу з питань обізнаності з поняттям булінгу.
- Поведення педагогічних читаннь «Булінг в закладах освіти».
- Обговорення питання на виробничих нарадах.

Робота з батьками:

- Проведення консультацій відповідної спрямованості.
- Обговорення питання на групових батьківських зборах.
- Розроблення пам’яток «Булінг в освітньому процесі. Що робити батькам», «Правила перебування дітей у дитячому садку»

Примірний перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства

· До територіального органу поліції або за телефоном 102.

· До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоці.

· До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.

· До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

· До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.

· До близької людини.

· На телефони «Гарячих ліній».

Безкоштовні телефони «Гарячі лінії»

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна»:0-800-500-333(для дзвінків з мобільного). Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів. Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.
Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога): 116-123(цілолобово та безкоштовно з мобільних телефонів), 0-800-500-225 та 116-111. Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.
Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:(044) 255-64-50
Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги: зателефонувавши зa номером 0 800213 103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:

· інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;

· безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

· правові консультації;

· зв 'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв 'язку.

Лист МОНУ "Булінг"

Наказ МОНУ від 28.12.2019 № 1646